Prelegenci

Prelegenci

Andrzej Blikle

Matematyk-informatyk-przedsiębiorca. Pracownik Instytutu Podstaw Informatyki PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk (Akademia Europaea). Wykładał w Warszawie, Berkeley (USA), Waterloo (Kanada), Linköping (Szwecja), Lyngby (Dania) i Kopenhadze. Członek założyciel, były prezes, a dziś członek honorowy Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Były prezes Polskiej Federacji Producentów Żywności. W latach 1990-2010 prezes zarządu A.Blikle Sp. z o.o., dziś członek rady nadzorczej tej firmy. Członek ponad 20 organizacji w tym Komitetu Mazowieckiej Nagrody Jakości i Rady Języka Polskiego PAN.  Członek zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i honorowy prezes Centrum im. Adama Smitha. Uzyskał wiele nagród i wyróżnień, m.in. dwie Nagrody Sekretarza Naukowego PAN, Zespołową Nagrodę Państwową Drugiego Stopnia, Złotą Odznakę Zasłużony dla Wydawnictw Naukowo-Technicznych, Zasłużony dla Warszawy, Srebrny i Złoty Medal imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego, „Zasłużony Działacz Kultury”, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wkład w rozwój informatyki w Polsce, Odznaka honorowa „Zasłużony dla kultury polskiej”, „Człowiek Jakości Roku 2010”.
W roku 2014 ukazała się jego książka "Doktryna jakości — rzecz o skutecznym zarządzaniu" (wydawnictwo Helion), która w roku 2015 uzyskała I miejsce w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna, a w roku 2016 uzyskała Nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-2015.

Joanna Wajda

Prawniczka, mediatorka, autorka programów edukacyjnych z zakresu kwestii prawnych (zwłaszcza w obszarze praw człowieka i przeciwdziałania przemocy) oraz mediacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanych dla wielu instytucji rządowych oraz samorządowych. W 2014 r. za swą działalność otrzymała z honorową srebrną odznakę zasłużonej dla Województwa Dolnośląskiego.  Od 2015r. na stałe związana z Fundacją Dom Pokoju, w której odpowiada za realizację Programu Zarządzania Złością i Konfliktem oraz Mediacji Rówieśniczych oraz Programu Pogotowia Mediacyjnego.

Maciej Tański

Mediator specjalizujący się w sprawach rodzinnych i gospodarczych. Od 2001 roku związany z Centrum Mediacji Partners Polska (www.mediacja.org) działającym przy Fundacji Partners Polska (www.fpp.org.pl).
Jest autorem i współautorem publikacji nt. mediacji o charakterze praktycznym, m.in.
Dziecko w rozwodzie. Poradnik dla rodziców”, „Tata na zawsze” (z R. Bochem), „49 pytań o mediację rodzinną”, „Dziecko w rozstaniu rodziców
(z Z. Kołakowską-Halbersztad i P. Gluzą).
Członek-założyciel Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych; od 2005 jest członkiem Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.
Prowadzi zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej.

Magdalena Derlacka

Absolwentka Zarządzania, dyplom MBA. Menedżer i praktyk zarządzania HR w korporacji i mniejszych organizacjach. Doradca w obszarze zarządzania małym przedsiębiorstwom. Coach ICC. Mediator w sprawach gospodarczych, pracowniczych, wewnątrzorganizacyjnych, cywilnych i karnych. Stały Mediator Sądu Okręgowego w Warszawie. Członek Polskiego Centrum Mediacji. Autorka artykułów nt. mediacji i dobrych standardów zarządzania.

Prowadzący warsztaty

                                                                                                                                

Izabela Libera

Wiceprezes Zarządu Polskiego Centrum Mediacji o. w Poznaniu, Mediator, Radca Prawny Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze spółek handlowych z branży energetycznej, telekomunikacyjnej i budowlanej oraz prowadzeniu sporów sądowych z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego. Specjalizuje się w sprawach z zakresu służebności przesyłu i odszkodowań za urządzenia przesyłowe wybudowane na gruntach osób prywatnych, w prawie dotyczącym nieruchomości, prawie konkurencji i własności intelektualnej, oraz w sporządzaniu umów handlowych. Od 2005 r prowadzi własną kancelarię.

Agnieszka Olszewska

Mediatorka specjalizująca się w sprawach rodzinnych, rozwiązywaniu konfliktów społecznych i w zespołach. Członkini europejskiej siatki mediatorów pracujących w obszarze międzykulturowym. Mediacją zajmuje się od 2002 roku. Jest trenerem w zakresie mediacji wielokulturowej/transgranicznej na arenie międzynarodowej m.i. dla International Mediation Allinace (IMA) w Niemczech, Włoszech, Rady Sądowniczej w Belgii, Academy of European Law (ERA) na Łotwie. Pracuje w zespole klinicznym Specjalistycznej Poradni Rodzinnej m. st. Warszawy dz. Bemowo i firmie Mediatorzy.pl. Ukończyła m.in. międzynarodowe szkolenie dla międzykulturowych mediatorów rodzinnych w Brukseli (Training in International Family Mediation); Szkolenie dla mediatorów rodzinnych na superwizorów, prowadzone przez trenerów: Jutta Lack Stecker, Peter Kunkel, Sybille Kiesewetter; Szkolenie dla mediatorów rodzinnych, które prowadziła Lisa Parkinson oraz szkolenia na mediatora organizowane przez Polskie Centrum Mediacji i przez dr Hannę Przybyłę – Basista.

Joanna Wajda

Prawniczka, mediatorka, autorka programów edukacyjnych z zakresu kwestii prawnych (zwłaszcza w obszarze praw człowieka i przeciwdziałania przemocy) oraz mediacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanych dla wielu instytucji rządowych oraz samorządowych. W 2014 r. za swą działalność otrzymała z honorową srebrną odznakę zasłużonej dla Województwa Dolnośląskiego.  Od 2015r. na stałe związana z Fundacją Dom Pokoju, w której odpowiada za realizację Programu Zarządzania Złością i Konfliktem oraz Mediacji Rówieśniczych oraz Programu Pogotowia Mediacyjnego.

Panel dyskusyjny

Wiodącym tematem panelu będzie praktyczna analiza, jak można wykorzystać potencjał mediacji, zarówno w sprawach szkolnych, rodzinnych, jak i gospodarczych czy pracowniczych. Z pokolenia na pokolenie, w niemal każdym aspekcie życia, pojawiają się nowe możliwości. Chcemy, by z duchem czasu rozwijały się również świadomość i kompetencje społeczeństwa dotyczące rozwiązywania konfliktów, które towarzyszą człowiekowi przez całe życie. Nasze dzieci dziś są stronami w konfliktach rówieśniczych. W przyszłości będą stronami w konfliktach pracowniczych, biznesowych, rodzinnych. Dla lepszej jakości życia uczmy się jak budować mosty współpracy.

SSO Piotr Marciniak

Sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, sędzia gospodarczy, koordynator ds. mediacji w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, organizator Poznańskich Salonów Mediacyjnych, w przeszłości Przewodniczący Wydziału X Gospodarczego w SR Poznań-Stare Miasto w Poznaniu oraz wiceprezes tego Sądu; prywatnie kibic sportowy oraz amator tenisa i koszykówki.

 

 

 

Wojciech Kruk

Prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej od 1996r., członek prezydium KIG, senator II, III, IV kadencji, przewodniczący Wielkopolskiego Sejmiku Gospodarczego. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu od początku lat 70-tych związany z rodzinną firmą W.Kruk. Początkowo właściciel zakładu rzemieślniczego, potem po przemianach gospodarczych prezes, następnie przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz spółki giełdowej W.Kruk S.A. W latach 2008-2015 wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Vistula Group, skupiającej takie marki jak W.Kruk, Deni Cler, Vistula i Wólczanka. Aktualnie swoim doświadczeniem dzieli się z młodym pokoleniem przedsiębiorców podczas licznych spotkań organizowanych w całym kraju.

Joanna Wajda

Prawniczka, mediatorka, autorka programów edukacyjnych z zakresu kwestii prawnych (zwłaszcza w obszarze praw człowieka i przeciwdziałania przemocy) oraz mediacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowanych dla wielu instytucji rządowych oraz samorządowych

Prof. Andrzej Blikle

Matematyk-informatyk-przedsiębiorca. Pracownik Instytutu Podstaw Informatyki PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk (Akademia Europaea). Członek założyciel, były prezes, a dziś członek honorowy Polskiego Towarzystwa Informatycznego.